Jezdecký areál

Jezdecký areál je neodmyslitelnou součástí penzionu již od jeho samotného počátku, poněvadž je dán vztahem majitelky ke koním.
Areál je určen pro dlouhodobé i krátkodobé ustájení. V současnosti je dlouhodobě ustájeno cca 8-10 koní. Majitelé využívají vnitřní i vnější jízdárnu k tréninku nebo jen potěšení.
Nemáme ustájené žádné vlastní koně, proto neprovádíme žádné projížďky.

Něco z historie…

Mezi prvními byla vybudována stáj s vnitřními boxy pro 8 koní a technickým zázemím – sedlovnou, WC se sprchou a přípravnou krmiv. Dále sklady sena, pilin, další 3 vnitřní boxy, všechny s vlastními napáječkami.

Areál doplňuje i krytá hala 40x20m se zrcadly a venkovní jízdárna, kde je možno použít i překážky, které máme ve vybavení pro skokové disciplíny. Plynule na areál navazuje možnost projížďky po našich loukách.

Zvýšený zájem o ustájení koní způsobil rozšíření ustájení o dalších 2 x 8 venkovních krytých boxů. Dále je k dispozici 5 velkých venkovních výběhů a prostorné louky na vlastní projížďky.

Nadstandardním vybavením a službami za přijatelné ceny se snažíme majitelům koní nejen z okolí, ale i z větších dálek,  využít možností našeho areálu a strávit dovolenou se svým dalším miláčkem (nejen pejskem nebo kočičkou).

V naší kryté hale se od počátku konaly a konají kurzy různých koňských disciplín – drezura, western, skokové tréninky. Nejvíce se u nás konaly westernové kurzy pod vedením Tomáše Zajace. Příležitostně je možno uspořádat i jednorázové víkendové kurzy. Především je ale dlouhodoběji ustájeno několik koní a majitelé si provádí individuální trénink.

Od roku 2013 se k nám rozšířila i hippoturistika, poněvadž jsme byli umístěni na hippoturistickou mapu našeho kraje. Již přijelo několik skupin s koňmi po vlastní ose, kde pak u nás přespí a pokračují druhý den dále. Tento druh turistiky je především rozšířen v sousedním Německu, odkud k nám občas zavítají skupinky jezdců.
Pravidelnou akcí, které se ale zúčastňují, je každoroční „Žehnání koní“ v nedalekém Kostele sv. Linharta v Uhlišti.

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2024