Penzion

Vítáme Vás na stránkách našeho rodinného penzionu, který nabízí široké možnosti, jak aktivně nebo  pasivně prožít Váš pobyt. Jsme tří hvězdičkový penzion a nabízíme Vám příjemné, čisté prostředí s výbornou kuchyní, stylovou restaurací a barem, vřelou obsluhou a nadstandardním ubytováním. Stylově zařízené pokoje a apartmány z převážně přírodních materiálů, umožňují ubytovat až 45 osob vč. přistýlek. Ideální pro dovolenou s ubytováním v penzionu na Šumavě a nedaleko Českého lesa.


Parkování v areálu a připojení k internetu jsou samozřejmostí a zcela zdarma. Disponujeme vnitřním vyhřívaným bazénem se slanou vodou, jenž je v ceně ubytování. Venkovní altán s krbem Vám poslouží k večernímu grilování nebo klidnému posezení ze letních teplých nocí. Dále vlídnou romantickou atmosféru dodává penzionu též přírodní jezírko s ostrůvkem a vysvěcenou kapličkou, kolem protékající potok po hranici areálu nebo klidná hladina rybníka za jezdeckým areálem s jízdárnou.

Penzion je totiž situován do samotné přírody v západní části Šumavy nedaleko města Klatovy a přináší návštěvníkům pocit klidného a pohodového prostředí pro spokojeně strávenou dovolenou, odpočinkový víkend nebo i služební cestu. Kolorit penzionu dotváří i okolní pravá šumavská příroda. Nevysoké kopce, smíšené lesy nebo přilehlé louky jsou vhodné pro odpočinkové procházky, náročnou pěší turistiku. Nespočet cyklistických tras je určeno nejen pro náročné cyklisty, ale i pro klidný výšlap po okolí. Houbaři, a to nejenom senioři, si v blízkých lesích naleznou i možnost si pobyt zpestřit hledáním pravých šumavských hříbků.

V okolí naleznete možnost navštívit množství velkých aquaparků, ale  i mnoho zřícenin, hradů nebo zámků a další přírodních a kulturních zajímavostí tohoto regionu. V zimních měsících jistě lyžaři využijí nedalekých lyžařských středisek na zdolání sjezdovek, např. Špičák nebo německé středisko Gr. Arber. Běžkaři mají možnost využít připravené trasy nebo si prošlápnout své na loukách u penzionu.


Zařízením je penzion vhodný i pro rodiny s dětmi, proto jsme jeho vybavení přizpůsobili potřebám pro děti. Rodiče jistě ocení nabídku dětských postýlek, židliček v restauraci, nabídky dětských porcí. Oceníte dětské hřiště, pískoviště a spoustu hraček pro vaše ratolesti. Dále jsou pro všechny k dispozici stolní tenis, šipky, kuželky, billiar, trampolína, houpačka, prolézačka, klouzačka, dětská lezecká stěna. Zajímavá je malá naučná stezka se zvířátky a „perníkovou“ chaloupkou, malá farmička domácích zvířátek.

Historie penzionu

Majitelé společnosti IMPEXA spol. s r.o. se koncem roku 2002 rozhodli o rozšíření podnikání – penzion. Při hledání správného místa objevili tichý kout na Šumavě za Chudenínem, který v té době byl spíše zarostlým nevzhledným místem. Ale právě kouzlo tohoto místa rozhodlo o budoucím umístění penzionu a byl pojmenován – St. Leonhard. Název vychází ze vztahu majitelky ke zvířatům, především k oblíbeným koním. Sv. Leonhard (též Leonard, Linhart) je patronem sedláků, stájových čeledínů, stájí, dobytka a koní; zámečníků, kovářů, vozků, nosičů břemen, bednářů, obchodníků s ovocem i horníků. Je vzýván rovněž na pomoc proti lupičům. Přítomnost nedalekého kostela sv. Linharta, toto jen podtrhuje, poněvadž se zde každý rok koná tradiční žehnání koní.

Následně v roce 2003 začaly práce na odstranění starých budov a stájí. Byla zachována pouze jedna obytná budova čp. 19, která po opravách sloužila jako zázemí pro správce s rodinou. Od roku 2004 pak probíhala výstavba samotného penzionu a budovy pro vnitřní bazén. Následovalo zázemí pro koně – stáje, hala, venkovní přístavky pro techniku a v neposlední řadě sklad pro seno a venkovní boxy. Postupně se upravovalo okolí penzionu až do současné podoby.

Otevření penzionu proběhlo v dubnu na Velikonoce 2005 a od té doby jej navštívilo mnoho návštěvníků, kteří si toto klidné místo pochvalují a rádi se vrací.
Důkazem správně vybraného místa je i ohodnocení v anketě „Penzion roku“, kdy se náš penzion umístil v roce 2011, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019 a i v 2020 v TOP 10.

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.