Penzion

Vítáme Vás na stránkách našeho rodinného penzionu, který nabízí široké možnosti, jak aktivně nebo  pasivně prožít Váš pobyt. Jsme tří hvězdičkový penzion a nabízíme Vám příjemné, čisté prostředí s výbornou kuchyní, stylovou restaurací a barem, vřelou obsluhou a nadstandardním ubytováním. Stylově zařízené pokoje a apartmány z převážně přírodních materiálů, umožňují ubytovat až 45 osob vč. přistýlek. Ideální pro dovolenou s ubytováním v penzionu na Šumavě a nedaleko Českého lesa.


Parkování v areálu a připojení k internetu jsou samozřejmostí a zcela zdarma. Disponujeme vnitřním vyhřívaným bazénem se slanou vodou, jenž je v ceně ubytování. Venkovní altán s krbem Vám poslouží k večernímu grilování nebo klidnému posezení ze letních teplých nocí. Dále vlídnou romantickou atmosféru dodává penzionu též přírodní jezírko s ostrůvkem a vysvěcenou kapličkou, kolem protékající potok po hranici areálu nebo klidná hladina rybníka za jezdeckým areálem s jízdárnou.

Penzion je totiž situován do samotné přírody v západní části Šumavy nedaleko města Klatovy a přináší návštěvníkům pocit klidného a pohodového prostředí pro spokojeně strávenou dovolenou, odpočinkový víkend nebo i služební cestu. Kolorit penzionu dotváří i okolní pravá šumavská příroda. Nevysoké kopce, smíšené lesy nebo přilehlé louky jsou vhodné pro odpočinkové procházky, náročnou pěší turistiku. Nespočet cyklistických tras je určeno nejen pro náročné cyklisty, ale i pro klidný výšlap po okolí. Houbaři, a to nejenom senioři, si v blízkých lesích naleznou i možnost si pobyt zpestřit hledáním pravých šumavských hříbků.

V okolí naleznete možnost navštívit množství velkých aquaparků, ale  i mnoho zřícenin, hradů nebo zámků a další přírodních a kulturních zajímavostí tohoto regionu. V zimních měsících jistě lyžaři využijí nedalekých lyžařských středisek na zdolání sjezdovek, např. Špičák nebo německé středisko Gr. Arber. Běžkaři mají možnost využít připravené trasy nebo si prošlápnout své na loukách u penzionu.


Zařízením je penzion vhodný i pro rodiny s dětmi, proto jsme jeho vybavení přizpůsobili potřebám pro děti. Rodiče jistě ocení nabídku dětských postýlek, židliček v restauraci, nabídky dětských porcí. Oceníte dětské hřiště, pískoviště a spoustu hraček pro vaše ratolesti. Dále jsou pro všechny k dispozici stolní tenis, šipky, kuželky, billiar, trampolína, houpačka, prolézačka, klouzačka, dětská lezecká stěna. Zajímavá je malá naučná stezka se zvířátky a „perníkovou“ chaloupkou, malá farmička domácích zvířátek.

Historie penzionu

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2022

PENZION ROKU 2021