Historie penzionu

Majitelé společnosti IMPEXA spol. s r.o. se koncem roku 2002 rozhodli o rozšíření podnikání – penzion. Při hledání správného místa objevili tichý kout v jihozápadní Šumavě za Chudenínem, který v té době byl spíše zarostlým nevzhledným místem. Ale právě kouzlo tohoto místa rozhodlo o budoucím umístění penzionu a byl pojmenován – St. Leonhard. Název vychází ze vztahu majitelky ke zvířatům, především k oblíbeným koním. Sv. Leonhard (též Leonard, Linhart) je patronem sedláků, stájových čeledínů, stájí, dobytka a koní; zámečníků, kovářů, vozků, nosičů břemen, bednářů, obchodníků s ovocem i horníků. Je vzýván rovněž na pomoc proti lupičům. Přítomnost nedalekého kostela sv. Linharta, toto jen podtrhuje, poněvadž se zde každý rok koná tradiční žehnání koní.

Následně v roce 2003 začaly práce na odstranění starých budov a stájí. Byla zachována pouze jedna obytná budova čp. 19, která po opravách sloužila jako zázemí pro správce s rodinou. Od roku 2004 pak probíhala výstavba samotného penzionu a budovy pro vnitřní bazén. Následovalo zázemí pro koně – stáje, hala, venkovní přístavky pro techniku a v neposlední řadě sklad pro seno a venkovní boxy. Postupně se upravovalo okolí penzionu až do současné podoby.

Otevření penzionu proběhlo v dubnu na Velikonoce 2005 a od té doby jej navštívilo mnoho návštěvníků, kteří si toto klidné místo pochvalují a rádi se vrací.
Důkazem správně vybraného místa je i ohodnocení v anketě „Penzion roku“, kdy se náš penzion umístil v TOP 10 v roce 2011, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019, 2020 a i v 2021, kdy se stal penzionem roku.

Penzion St. Leonhard ve svém prvním roce otevření – květen 2005. Od otevření se ale toho již mnoho změnilo, opravilo, vylepšilo. Uvidíte sami.

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2024