Černé jezero a Bílá strž

Popis: Černé jezero patří mezi přírodní unikáty, které rozhodně stojí za to vidět! Fascinující příroda obklopující každý břeh tohoto karového ledovcového jezera, je rájem nejen pro objektivy, ale i pro oči a duši. Černé jezero vzniklo v poslední době ledové a nachází se ve výšce 1010 metrů nad mořem. Magická atmosféra je podtržena Jezerní stěnou vysokou 320 metrů, která se nachází přímo u břehu jezera. Úchvatná hra barev a stínů společně s některými vzácnými druhy květeny vytváří jedinečné místo, které patří mezi nejkrásnější divy v České republice.

Šumava skrývá několik naprosto výjimečných míst. K takovým rozhodně patří i romantické údolí Bílá strž, jehož krásy můžou návštěvníci obdivovat v létě pěšky nebo na kolech, ale i v zimě na běžkách. Největší vodopád Šumavy, nad nímž se nachází vyhlídková terasa, nabízí unikátní výhledy. Toulky Šumavou jsou určeny úplně všem, kteří chtějí vyrazit za krásami a klidem přírody a poznat úchvatná místa, jejichž obraz se jim nesmazatelně vryje do paměti.

Poloha:
Černé jezero
GPS: 49°10’51.708″N, 13°10’37.454″E

Bílá strž
GPS: 49°11’24.138″N, 13°9’26.619″E

Vzdálenost:
Černé jezero – Bílá strž: 3,4 km

Černé jezero:
– od penzionu: 20 km
– od obce Špičák: 2,2 km
– od Železné Rudy: 9 km

Bílá Strž:
– od penzionu: 20 km
– od obce Hojsova Stráž: 4,5 km
– od Železné Rudy: 12 km

Přístupnost:
– Černé jezero je celoročně přístupné, túry jsou možné pouze po vyznačených stezkách, pohyb na kole je v této oblasti zakázán.
– Bílá strž je celoročně přístupná, je zde vedena cyklistická trasa a v zimě upravované běžecké stopy.

Náročnost:
– na pohodu – turistické trasy, cyklotrasy nepřesahující délku 5 km, mírné stoupání

Vhodné pro:
– děti do 5 let
– děti od 6 let
– vhodné pro seniory
– psy

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2024