Cyklotrasa č. 2050 Nýrsko – Přední Fleky

Popis: Nádherné prostředí Šumavy doslova vybízí k cyklistickým vyjížďkám, na kterých můžete poznat z tohoto úchvatného koutu republiky co nejvíce. Jeden z nejoblíbenějších cyklovýletů vede po cyklistické trase č. 2050, která začíná v malebném městečku Nýrsko. Po 3 kilometrech dorazíte od obce Chudenín, kde si můžete dopřát chvilku odpočinku pod 320 let starou lípou. Po dalších 4,5 km z Chudenína a tedy 7,5 km z Nýrska dorazíte do obce Přední Fleky. Romantická vesnička se nachází u hranic s Německem. Po dalším kilometru tedy dorazíte k hraničnímu přechodu CZ/D. Cyklotrasa č. 2050 vám nabízí nejen nahlédnutí do Německa, ale třeba také malou zajížďku do blízké bavorské krajiny.

Cestou necestou a zejména v létě vás potěší zastávka u  rybníků v okolí Chudenína, na němž sídlí několik druhů vodního ptactva a ve vodě se mají čile k světu raci a perlorodky. V případě, že se nechcete přírodou jen kochat, ale také ji doslova cítit na vlastním těle, vypravte se k Chudenínskému rybníku, kde vás čeká příjemné koupání a zábavné vodní sporty. V nádherné šumavské přírodě propadnete kouzlu aktivního odpočinku velice jednoduše!

Poloha:
Přední Fleky, hraniční přechod, Nýrsko

Vzdálenost:
– od penzionu: 4,6 – 13,6 km
– od Klatov: 18 – 27 km
– od Železné Rudy: 25 – 34 km

Otevírací doba:
– cyklistická trasa je dostupná celoročně, její provoz je omezen pouze v případě nepříznivého počasí v zimních měsících

Náročnost:
– střední – trasa je dlouhá 9 km a vede přes silnice, místní a účelové komunikace, vhodné pro horská kola a trekingové bicykly

Vhodné pro:
– děti starší 6 let
– dospělé
– aktivní seniory

Claim

Rodinný penzion pro pohodovou dovolenou s dětmi nebo přáteli v klidném prostředí šumavské samoty.

ANKETA "Penzion roku 2020"
BYLI JSTE U NÁS SPOKOJENI? Nominujte nás a hlasujte vaší recenzí pro náš penzion.

Penzion Roku - penziony

DĚKUJEME