Cyklotrasa č. 2052 Klatovy – Nýrsko

Popis: Dovolenou jako z pohádky by chtěl zažít každý. A taky může! Nikdo nemusí jezdit tisíce kilometrů daleko, stačí se porozhlédnout po krásách Pošumaví! Okouzlující příroda, zajímavá architektura typická pro tuto oblast ve spojení s aktivní dovolenou je ideální volbou nejen pro dobrodruhy. Cyklotrasa č. 2052 začíná v Klatovech u železniční stanice. Až se tedy pokocháte tímto malebným městečkem, můžete vyrazit na projížďku po dalších stejně poutavých místech. Po dvou kilometrech dorazíte vesničky Tajanov a po dalších necelých 4 kilometrech do Bezděkova, kde pyšně stojí stejnojmenný zámek. Trasa č. 2052 pokračuje přes Janovice nad Úhlavou, Veselí a Úborsko. Projížďka jihočeskými vesničkami pokračuje přes Bystřici nad Úhlavou, kde můžete navštívit místní okouzlující zámek. Tato cyklo vyjížďka končí v Nýrsku, jehož prostředí vás nenechá dlouho čekat a vyzve vás k odpočinkové procházce. Trasa č. 2052 sleduje tok řeky Úhlavy, v Klatovech je možno pokračovat po trase č. 332, která vede k vodnímu hradu Švihov.

Jestliže i vy patříte k těm, kteří by z nádherných míst Pošumaví chtěli poznat co nejvíce, pak neváhejte a sedněte na kolo! Trasa vedoucí do Klatov z Nýrska vás provede přes nezapomenutelná místa a vy si tak můžete užít příjemné odpoledne s celou rodinou.

– 0.00 km Klatovy, žel. stanice
– 2.00 km Tajanov,
– 5.50 km Bezděkov,
– 10.00 km Janovice nad Úhlavou,
– 12.00 km Veselí,
– 15.00 km Úborsko,
– 19.00 km Bystřice nad Úhlavou,
– 21.00 km Nýrsko

Vzdálenost:
– od penzionu: 4,6 – 23 km
– od Klatov: 0 – 21 km
– od Železné Rudy: 25 – 38 km

Otevírací doba:
– cyklistická trasa je dostupná celoročně, její provoz je omezen pouze v případě nepříznivého počasí v zimních měsících

Ceník:
– bez poplatku

Náročnost:
– na pohodu – trasa je dlouhá 21 km a vede přes silnice, místní a účelové komunikace, vhodné pro horská kola a trekingové bicykly

Vhodné pro:
– děti starší 6 let
– aktivní seniory

Claim

Rodinný penzion pro pohodovou dovolenou s dětmi nebo přáteli v klidném prostředí šumavské samoty.

ANKETA "Penzion roku 2020"
BYLI JSTE U NÁS SPOKOJENI? Nominujte nás a hlasujte vaší recenzí pro náš penzion.

Penzion Roku - penziony

DĚKUJEME