Cyklotrasa č. 2055 Liščí, hájovna – Sv.Kateřina (CZ/D)

Popis: Cyklotrasy brázdící šumavskou krajinou můžou vést až do Bavorska. Jednu z takových tras najdete pod označením cyklotrasa č. 2055, která začíná v obci Liščí u malé osady Liščí hájovna. Na této trase dorazíte po pár kilometrech k tajemnému místu Červené dřevo, kde se trochu smutně tyčí ze země odhalené základy vyhořelého kostela Panny Marie Bolestné, který byl postaven v 17. století. Následují Přední Fleky, ze kterých je Bavorsko opravdu už doslova za humny. Po zhruba dalších třech kilometrech vedoucích úchvatnou krajinou dorazíte na místo zvané Svatá Kateřina, odkud již můžete vidět strmé kopce Královského hvozdu. Kdysi významná obec dnes připomíná Bohem zapomenutý svět, kde můžete nabrat síly a užít překrásné výhledy i téměř dokonalý klid. K hraničnímu přechodu Svatá Kateřina zbývají pouze 2 kilometry, které vás dělí od jedinečných krás Bavorska.

Cyklotrasa č. 2055 nabízí zdatným cyklistům další možnosti. Trasa nekončí na hraničním přechodu Svatá Kateřina, ale pokračuje dále přes Zadní Chalupy, Lovečné a Stateček až k přírodnímu skvostu Černé jezero a dále na Špičák. Tato varianta, kterou cyklotrasa nabízí, je dlouhá 32 kilometrů a vede přes údolí, ale i drsné šumavské kopce a hory.

– 0.00 km Liščí, hájovna,
– 4.00 km Přední Fleky,
– 7.00 km Svatá Kateřina,
– 9.00 km Svatá Kateřina (CZ/D)

Vzdálenost od:
– od penzionu: 4,8 – 6,9 km
– od Klatov: 28 – 27 km
– od Železné Rudy: 33 – 32 km

Otevírací doba:
– cyklistická trasa je dostupná celoročně, její provoz je omezen pouze v případě nepříznivého počasí v zimních měsících

Ceník:
– bez poplatku

Náročnost:
– střední – trasa vedoucí k hraničnímu přechodu je dlouhá 9 km a vede přes silnice, místní a účelové komunikace, vhodné pro horská kola a trekingové bicykly

Vhodné pro:
– děti starší 6 let
– aktivní seniory

Claim

Rodinný penzion pro pohodovou dovolenou s dětmi nebo přáteli v klidném prostředí šumavské samoty.

ANKETA "Penzion roku 2020"
BYLI JSTE U NÁS SPOKOJENI? Nominujte nás a hlasujte vaší recenzí pro náš penzion.

Penzion Roku - penziony

DĚKUJEME