Kneippovy lázně u Železné Rudy

Na Grádelském potoce kousek od centra Železné Rudy naleznete přírodní lázně, které uleví unaveným nohám po celodenním výletu. Šumava tak získala novou atrakci, kterou turisté znají především z Jeseníků. Zdraví prospěšný výlet na Šumavě je vhodný pro rodiny s dětmi, jednotlivce i aktivní seniory. Chodník pro koupel nohou s akupeskureou je rozdělen do tří částí. Bazénky se liší svojí délkou a typem podkladu tak, aby stimulovaly chodila a maximálně rozproudily krevní oběh. První bazének měří 6 metrů a na jeho dně jsou  největší kameny. Druhý bazének má  kamínky drobnější a v posledním je na dně jemný písek. Bazénky jsou kaskádovité a jsou od sebe odděleny schody. Nabízí výbornou otužovací kůru s mazáží chodidel. 

K čemu jsou Kneippovy lázně dobré? 

Střídání teploty prokrví nohy, zlepší  metabolismus a krevní oběh, pomůže na křečové žíly a zlepší imunitu. Horská voda je studená i v létě, a tak vás dokonale osvěží – v létě očekávejte teplotu kolem 7-8 °C, v zimě kolem 4 °C. Kolem potoka jsou umístěné lavičky k posezení a relaxaci. Na začátku kneippova chodníku je umístěna informační tabule, která vysvětluje princip vodoléčebné procedury a způsob, jak chodík využít. Vyrazíte-li za slunečného počasí, můžete nechat nohy oschnout a prohřát na sluníčku. V opačném případě si přibalte ručník, který po proceduře nohy osušíte a promasírujete. 

Okolí chodníku je hezky upravené a nabízí příjemnou procházku i posezení i těm, kteří nejsou fanoušky otužování. Tato atrakce na Šumavě je přístupná i v zimě. Výlet na Šumavě v zimě tak nemusí být jen o lyžování. Procházku si můžet zpestřit i otužováním.

Jak se tam dostanete?

Kneippův chodník je snadno dostupný po zelené značené stezce z centra Železné Rudy  na Grádl. Cesta měří cca 1 km a cestou minete zastávku vlaku Železná Ruda i cukrárnu Charlotte, kde můžete příjemně posedět nad dobrou kávou a zákuskem. Tento výlet lze zařadit i mezi výlety s dětmi na Šumavě. Studená voda je jistě bude bavit a motivace v podobě dobrého zákusku po cestě je zárukou poslušnosti. 

Mapa a fotky zde.

Vstup

Bezplatná atrakce je celoročně přístupná každému. 

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2024