Koupaliště se slanou vodou na Šumavě – Janovice nad Úhlavou

Popis: Nedaleko našeho penzionu vzniklo v nedávné době nové koupaliště na Šumavě se slanou vodou. Původní přírodní koupaliště ze 70.let v Janovicích nad Úhlavou se proměnilo v moderní areál nabízející dva bazény se slanou vodou, dětské herní prvky a skluzavky. Je tak dalším  pěkným místem, kde se v horkých letních dnech na Šumavě vykoupat s dětmi. Koupaliště otevřelo brány návštěvníků v červnu 2020, jedná se tedy o moderní a pěkné prostředí, které splňuje nároky všech návštěvníků, kteří hledají důstojné koupání na Šumavě. Okolí bazénu je travnaté a nechybí dostatek pohodlných lehátek a slunečníků. Zbytek areálu tvoří travnatá plocha, kde si můžete rozložit deku a relaxovat. Nechybí samozřejmě sprchy, převlékárny a občerstvení v Pivnici na Koupáku. Pivnice si zakládá na kvalitním a čerstvém jídle a na tom, že nechce být jen klasickým bistrem na koupališti. Vedle tradičních klobás nabízí pestrou nabídku jídel často ze sezónních a lokálních surovin. Maso je od místních výrobců, zelenina a bylinky pochází často z vlastní produkce. Pečivo dodává klatovské Pekařství na Rybníčkách. Na čepu mají několik druhů piv. V provozu je po celý rok. Můžete tak zavítat i v době, kdy je koupaliště zavřené. Na facebookové stránce Pivnice vždy najdete aktuální nabídku. V přilehlém okolí koupaliště je volejbalové a nohejbalové hřiště. Vstupné je celodenní a s platnou vstupenkou můžete v průběhu dne libovolně odcházet. V nabídce je i zkrácené zlevněné vstupné, které platí jen ve večerních hodinách.

prirodni koupaliste na sumave

Zdroj foto: @Koupaliste.Janovice

 

 

 

 

 

 

Adresa:
Koupaliště Janovice nad Úhlavou, Šumava
Janovice nad Úhlavou 315, 34021 Janovice nad Úhlavou

Vzdálenost:
– od penzionu: 12 km
– od Klatov: 10 km
– od Železné Rudy: 31 km

Otevírací doba:
– červen až září: dle počasí

Vstupné:
– vstupné je celodenní nebo zkrácené. Aktuální ceník, včetně informací k zahájení sezony a novinkám, je dostupný na stránkách obce.

Náročnost:
– na pohodu – celodenní aktivity, občerstvení zajištěno v prostorech, víceúčelové hřiště, herní prvky pro děti, skluzavky

Vhodné pro:

  • děti do 5 let
  • děti starší 6 let
  • koupaliště vhodné pro rodiny s dětmi na Šumavě
  • seniory
  • vozíčkáře

 

 

 

 

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2024