Vycházkový okruh okolím Nýrska – 18 km

Popis: Dovolená je dobou, kterou určitě nechcete trávit zavření na hotelovém pokoji. Pošumaví je nádherné místo s mnoha možnostmi různých rekreačních aktivit. K takovým určitě patří i turistika, díky níž se podíváte na mnoho okouzlujících míst. K takovým místům a trasám se rozhodně řadí také vycházkový okruh okolím Nýrska, na kterém ztratíte cestou všechny špatné myšlenky. Trasa značená zeleným psaníčkem začíná u informačního centra v malebném městečku Nýrsko. Zanedlouho se ocitnete na návsi Hodousic a odtud zamíříte do Žiznětic. Zde si můžete odpočinout v prostředí okouzlujících stavení a žiznětického potoka. Trasa dále pokračuje do Děpoltic, kde stojí zajímavý kostel sv. Isidora a odtud vaše kroky povedou do Matějovic, kde za zmínku určitě stojí opravená kaple Panny Marie. Dalším cílem vaší cesty se stane Stará Lhota nacházející se u řeky Úhlavy. Když projdete touto malou vesničkou, jste téměř u konce, protože vás trasa zavede zpět do Nýrska.

Letní i zimní turistika má své kouzlo, které můžete poznat také v jednom z nejkrásnějších koutů republiky. Nezahálejte na hotelu a vydejte se vstříc novým zážitkům!

Adresa:
– 0.00 km Nýrsko, informační centrum,
– 3.50 km Hodousice,
– 6.90 km Žiznětice,
– 8.80 km Děpoltice,
– 11.20 km Matějovice,
– 14.40 km Stará Lhota,
– 18.00 km Nýrsko.

Vzdálenost:
– od penzionu: 4,6 km
– od Klatov: 18 km
– od Železné Rudy: 25 km

Otevírací doba:
– turistická trasa je dostupná po celý rok

Ceník:
– bez poplatku

Náročnost:
– střední – trasa je dlouhá 18 km a vede přes silnice, místní a účelové komunikace, vhodné pro rodiny se staršími dětmi, časová náročnost cca 6 – 8 hodin

Vhodné pro:
– děti starší 6 let
– páníčky se psy
– aktivní seniory

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2024