Vycházkový okruh okolím Nýrska – 20 km

Popis: Chcete na dovolené poznat turistickou trasu, která vám dopřeje pobyt v přírodě, ale také vás zahrne dávnou historií? Pak se vám určitě bude líbit vycházkový okruh okolím Nýrska, který začíná u informačního centra. Po modré trase se dostanete do Bystřice nad Úhlavou, kde vás čeká první historicky lákavá zastávka. Poutní kaple Nejsvětější Trojice nad Bystřicí, která zde stojí zhruba od poloviny 17. století. Dalším místem, které po této trase navštívíte, je Hadrava. Tam naleznete nejen romantická zákoutí, ale také 315 let starou lípu. Jakmile se pokocháte velice starým stromem, můžete se vydat do Chudenína, kde rovněž najdete památnou lípu, která je starší více než 300 let. Za Chudenínem vás čeká zastávka se jménem Uhliště. Odtud vede nádherná trasa na vrch Hraničář. Na vrchu se dočkáte neuvěřitelně fascinujícího výhledu a váš fotoaparát nebude stačit vašemu snímání. Z vrchu Hraničář se dostanete ke zřícenině Pajrek, která doslova dýchá nelehkou ale velice zajímavou historií. Odtud už budete pokračovat do cílové zastávky, což je opět informační centrum v Nýrsku.

Cestou, necestou… polem, ne polem… Tenhle známý nápěvek se vztahuje na mnoho turistických tras. I vycházkový okruh Nýrska vás zavede do lesa a přes polní cestičky. Rovněž není vycházkový okruh určen pouze dobrodruhům, ale především lidem, kteří se rádi pokochají historií v přírodě.

Vzdálenost:
– od penzionu: 4,6 km
– od Klatov: 18 km
– od Železné Rudy: 25 km

Otevírací doba:
– turistická trasa je dostupná po celý rok

Ceník:
– bez poplatku

Náročnost:
– střední – trasa je dlouhá 20 km a vede přes silnice, místní a účelové komunikace, polní a lesní cesty, vhodné pro rodiny se staršími dětmi, časová náročnost cca 6 – 8 hodin

Vhodné pro:
– děti starší 6 let
– páníčky se psy
– aktivní seniory

Tagy: turistická trasa, náročnost střední, méně než 5 km od penzionu, letní aktivity, zimní aktivity

Claim

Penzion St. Leonhard*** - vaše klidná dovolená v prostředí šumavské samoty.

OBSAZENOST 2024